top of page

„Į mokinį orientuota pamoka: mokytojai - aktyvaus mokymosi skatintojai"
(“Student-Centered Classroom: Teachers as Promoters of Active Learning”)
Florencija (Italija)

Žymi amerikiečių lingvistė Diane Larsen-Freeman teigia: ,,Man nereikia linksminti mano mokinių. Man reikia juos sudominti.” Sudominti, įtraukti į aktyvias veiklas, suteikti balsą ir duoti pasirinkimo galimybę. Anglų kalbos mokytoja Vilma Petkienė š.m. spalio 31 d. - lapkričio 7 d. dienomis dalyvavo „Erasmus+“ projekto „AŠ KEIČIUOSI, TU KEITIESI - MES KEIČIAMĖS“ kvalifikacijos tobulinimo kursuose ,,Į mokinį orientuotą pamoka: mokytojai-aktyvaus mokymosi skatintojai“ Italijoje. Kursų metu buvo išgryninti pagrindiniai skirtumai tarp į mokinį ir mokytoją orientuotus mokymus. Taip pat buvo ieškomi atsakymai į klausimą kokius įgūdžius reikia ugdyti šiandien. Bendradarbiavimas, bendravimas, kūrybiškumas ir kritinis mąstymas – keturi labai svarbūs XXI amžiaus įgūdžiai. Bendradarbiavimas vyksta tada, kai du ar daugiau žmonių dirba kartu, kad pasiektų bendrą tikslą. Kam to reikia mokiniui?  Tam, kad išmoktų drbti komandoje su žmonėmis iš įvairių kultūrų, išsiugdytų atsakomybę ir būtų lankstūs, linkę eiti į kompromisą. Bendravimas – suprantamai išreiškšti mintis, raiškiai išsakyti savo nuomonę, gebėti motyvuoti kitus. Kam to reikia mokiniui?  Tam, kad bendraudamas mokėtų dalintis informacija efektyviai, aiškiai išsakytų mintis ir idėjas įvairioms auditorijoms, naudodamas įvairias skaitmenines laikmenas ir aplinkas. Kūrybiškumas tai gebėjimas sukurti unikalias idėjas. Mąstyti kūrybiškai reiškia pažvelgti į dalykus iš kitos perspektyvos ir būti nevaržomam taisyklių, papročių ar normų.  Kam to reikia mokiniui?  Tam, kad išmoktų naudoti įvairius smegenų šturmo metodus, generuotų naujas ir vertingas idėjas, kurtų, tobulintų, analizuotų ir įvertintų savo idėjas, maksimaliai padidintų savo kūrybiškumo pastangas, kurdamas naujoves savo pasirinktoje srityje. Kritinis mąstymas - apima loginį mąstymą ir samprotavimą, įskaitant tokius įgūdžius kaip palyginimas, klasifikavimas, seka, priežastis/pasekmė, modeliavimas, prognozavimas, planavimas ir prielaidos kėlimas. Kam to reikia mokiniui?  Tam, kad išsiugdytų gebėjimą pamatyti esminę informaciją, užduotų svarbius klausimus, kurie paaiškintų požiūrius ir padėtų išspręsti problemas, bei priimtų sprendimus.
Šiandieniniai mokiniai šiame realiame pasaulyje turi būti įgudę bendradarbiai, komunikatoriai, kūrėjai, ir kritiniai mąstytojai.

 

Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos

anglų kalbos mokytoja metodininkė V.  Petkienė

Pastaba: Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

AŠ KEIČIUOSI,
TU KEITIESI - 
MES KEIČIAMĖS

bottom of page