top of page

Ä®gyvendinant išsikeltus projekto tikslus ir atsiÅŸvelgiant į mokyklos poreikius yra pasirinkti įvairaus pobÅ«dÅŸio mobilumai:

  • kvalifikacijos tobulinimo kursai,

  • darbo stebėjimo vizitai.

Programos dalyviai, vykdami į mobilumus ES šalyse, ne tik suÅŸinos naujų metodų, įgis ÅŸinių, pasisems idėjų, sutiks kolegų, bet ir taps naujos besikeičiančios Europinės visuomenės dalimi.
 

 

Kvalifikacijos tobulinimo kursai 
„Project-Based Learning (PBL) in Museums and Cultural Heritage Sites“
(Projektu grįstas mokymas muziejuose ir kultūros paveldo objektuose)

2024 m. lapkričio 17 - 24 d.

Ä®prasminant šiandieną aktualų savivaldų mokymąsi projektų pagalba, vykau į kursus Florencijoje. Tai mokymo(si) metodas, kuriam neuÅŸtenka vien išklausyti teorinę paskaitą, bet bÅ«tina pačiam aktyviai dalyvauti. Projektais grįstas mokymas(is) sudaro galimybę ugdyti svarbiausias XXI amÅŸiaus kompetencijas:

  • kritinį mąstymą;

  • komunikavimą;

  • bendradarbiavimą komandoje;

  • kÅ«rybiškumą;

  • problemų sprendimą;

  • savarankiškumą;

  • gebėjimą ieškoti informacijos bei ją analizuoti ir sisteminti.

Viena yra procesą stebėti iš šalies ir visai kas kita – pabÅ«ti pačiam šio proceso dalyviu, pajusti tai, ką jaučia taip besimokydami mokiniai. Florencijoje, kartu su kolegomis iš Airijos, Brazilijos ir Graikijos, turėjau galimybę tai patirti – mokėmės įvairiose miesto erdvėse bendradarbiaujančiose grupėse bei porose, pasidalinome projektais grįstų veiklų uÅŸ mokyklos ribų patirtimi, susipaÅŸinome su projektais grįsto mokymo(si) planavimo, laiko vadybos, vertinimo ir refleksijos strategijomis. Projektais grįsto mokymosi forma yra aktyvus bendradarbiavimo metodas, kurio metu patiriama mokymo(si) sėkmė ir jaučiama tarpusavio pagalba bei grupės narių palaikymas siekiant bendro tikslo. Savo įgyta patirtimi pasidalinsiu su savo mokiniais bei kolegomis.

 

GargÅŸdų „Kranto“ progimnazijos

anglų kalbos mokytoja metodininkė V.  Åœvinklienė

​​

Pastaba: Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis kÅ«rinys atspindi tik autoriaus poÅŸiÅ«rį, todėl Komisija negali bÅ«ti laikoma atsakinga uÅŸ bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Darbo stebėjimo vizitas Bulgarijoje

2024 m. gruodÅŸio 1 - 6 d.

GruodÅŸio 1–5 dienomis šešios GargÅŸdų „Kranto“ progimnazijos bendruomenės narės vyko į darbo stebėjimo vizitą Bulgarijoje, Veliko Tarnovo mieste „Vela Blagoeva“ vidurinėje mokykloje, kur susipaÅŸino su vietinėmis švietimo praktikomis. Vizitas vyko pagal programos ERASMUS+ kvalifikacijos tobulinimo projektą, kuris įgyvendinamas gavus „Erasmus“ akreditaciją bendrojo ugdymo srityje iki 2027-12-31. Kelionė apjungė įvairių mokyklos specialistų komandą – nuo mokytojų iki administracijos atstovų. Ä® šią kelionę vyko mokyklos direktorė Vilija Lukauskienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Sonata Mineikienė, anglų kalbos mokytoja Vilma Åœvinklienė, matematikos mokytoja Ieva Danylienė, šokio mokytoja Vaida Zacharevicienė ir mokinio padėjėja Daiva Valskienė.

 

Vizito metu mÅ«sų delegacija turėjo galimybę stebėti įvairių dalykų pamokas, įskaitant matematiką, anglų kalbą, istoriją bei popamokinius uÅŸsiėmimus, tokius kaip liaudies šokiai, muzika, dailė ir stalo ÅŸaidimai. Ypač įdomu buvo stebėti, kaip Bulgarijos mokykloje dirbama su specialiųjų ugdymosi poreikių turinčiais mokiniais, kaip mokytojai ir pagalbos specialistai pritaiko individualius metodus ir priemones, kad uÅŸtikrintų visų vaikų integraciją į ugdymo procesą.

 

Be to, mÅ«sų delegacija turėjo progą aplankyti Veliko Tarnovo miesto muziejus ir meno galerijas, kur susipaÅŸino su šalies kultÅ«ra ir istoriniais paminklais. Kelionės pabaigoje grupė aplankė Sofiją, kur ÅŸinių sėmėsi miesto muziejuose ir net turėjo galimybę apsilankyti Sofijos parlamente bei įgyti vertingų įşvalgų apie Bulgarijos politinę sistemą ir istoriją. Šis mobilumo vizitas ne tik praturtino dalyvių ÅŸinias apie švietimo praktiką kitose šalyse ar buvo puiki galimybė lavinti komunikavimo uÅŸsienio kalba įgÅ«dÅŸius, bet ir stiprino tarptautinį bendradarbiavimą bei kultÅ«rinius mainus.

​

GargÅŸdų „Kranto“ progimnazijos

matematikos vyr. mokytoja I. Danylienė​​​​​​

​​

GargÅŸdų „Kranto“ progimnazijos

šokio mokytoja metodininkė V. Zacharevičienė

 

Pastaba: Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis kÅ«rinys atspindi tik autoriaus poÅŸiÅ«rį, todėl Komisija negali bÅ«ti laikoma atsakinga uÅŸ bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Kvalifikacijos tobulinimo kursai 
„Traditional Arts and ICT Art Tools for Teaching your Subjects and Promoting Life Skills“ (Dalyko mokymas ir gyvenimo įgÅ«dÅŸių ugdymas taikant tradicinius ir IKT grįstus meno metodus ir priemones)

2025 m. vasario 16 - 23 d.

Vasario 17-22 dienomis matematikos ir fizikos mokytoja metodininkė I. Tulabienė ir bibliotekininkė bei klasės vadovė V. Valaikė dalyvavo „Erasmus+“ programos kvalifikacijos tobulinimo kursuose „Dalyko mokymas ir gyvenimo įgÅ«dÅŸių ugdymas taikant tradicinius ir IKT grįstus meno metodus ir priemones" Barselonoje (Ispanijoje). Kartu su kolegomis iš Norvegijos, Vokietijos, Lenkijos, Graikijos ir Rumunijos mokėsi meninio mąstymo strategijų taikymo dalyko pamokose, gilino ÅŸinias, kaip kÅ«rybiškai ir įtraukiai pritaikyti šiuolaikines informacines komunikacines technologijas naudojant podcast‘o, komiksų kÅ«rimo, „lobio medÅŸioklės“ ir kt. metodus. Kursus organizavo Europass Teacher Academy. Kursų lektorė buvo italė kognityvinio mąstymo ir neuromokslų specialistė Federica Di Bartolomeo .

 

GargÅŸdų „Kranto“ progimnazijos

matematikos ir fizikos mokytoja metodininkė I. Tulabienė

​​

Pastaba: Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis kÅ«rinys atspindi tik autoriaus poÅŸiÅ«rį, todėl Komisija negali bÅ«ti laikoma atsakinga uÅŸ bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Kvalifikacijos tobulinimo kursai 
„Stress Relief and Well-being Strategies for Teachers"
(Streso maÅŸinimo ir mokytojų gerovės strategijos)

2025 m. balandÅŸio 20-27 d.

​2025 m. balandÅŸio 20-27 dienomis GargÅŸdų ,,Kranto” pradinių klasių mokytoja metodininkė J. Gilvonauskienė  vyko į Tenerifę, kur dalyvavo kursuose „Stress Relief and Well-being Strategies for Teachers“ (,,Streso maÅŸinimo ir mokytojų gerovės strategijos“). Veikla finansuota iš programos „Erasmus+“ projekto (Nr. 2024-1-LT01-KA121-SCH-000208830) lėšÅ³.

Kartu su kolegomis iš Vokietijos, Airijos, Belgijos, Latvijos ir Olandijos mokytoja įgijo ne tik teorinius sveiko gyvenimo bÅ«do pagrindus, bet ir dalyvavo praktiniuose uÅŸsiėmimuose, kurie bus naudingi  mokytojų bei mokinių asmeninei gerovei gerinti. Daugiausia dėmesio buvo skirta kÅ«no stiprinimui – miego kokybės gerinimui, tinkamos mitybos pasirinkimui ir fiziniam aktyvumui. Dalyviai susipaÅŸino su pratimais, gerinančiais psichinę sveikatą, padedančiais maÅŸinti stresą ir ugdančiais atsparumą.

Kursų metu dalyviai mokėsi:

  • Ä®gyti ÅŸinių apie pagrindines fiziologijos ir psichologijos sąvokas (stresą, sveikatą, perdegimą);

  • Suprasti streso prieÅŸastis, jo poveikį fizinei ir psichinei sveikatai bei susipaÅŸinti su aštuoniomis sveikatingumo dimensijomis.

  • Ä®valdyti praktinius patarimus ir priemones, padedančias kasdien maÅŸinti įtampą ir nerimą.

  • Pagerinti miegą ir mitybą, taikant paprastus patarimus ir nedidelius gyvenimo bÅ«do pakeitimus.

  • Praktikuoti paprastus atsipalaidavimo ir geros savijautos pratimus, pagrįstus sąmoningumu, joga ir pozityviąja psichologija.

  • Taikyti efektyvias perdegimo prevencijos strategijas.

​​​​​

GargÅŸdų „Kranto“ progimnazijos

pradinių klasių mokytoja metodininkė J. Gilvonauskienė

​​

Pastaba: Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai, „Erasmus+“ programos lėšomis, kurį Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. (Šis straipsnis atspindi tik autoriaus poÅŸiÅ«rį, todėl Komisija negali bÅ«ti laikoma atsakinga uÅŸ bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.)

Kvalifikacijos tobulinimo kursai 
„Outdoor Learning: from Urban Nature to the Great Outdoors“
(Mokymasis lauke: nuo miesto gamtos iki natūralios gamtos)

2025 m. balandÅŸio 27 – geguÅŸÄ—s 3 d.

​30 valandų kurse mokėmės, kaip panaudoti paşįstamą mokyklos ar netoliese esančią aplinkas mokymuisi, įgijome ÅŸinių apie pedagoginę, socialinę ir emocinės sveikatos naudą mokantis gamtoje. Praktinių veiklų metu miesto parkuose bei botanikos sode atlikome projektinius,  tiriamuosius, patirtinius darbus, taikėme įtraukiančias multisensorines veiklas, skatinančias emocinę gerovę, artimiausios aplinkos paÅŸinimą, gamtos paÅŸinimą.

​​​​​

GargÅŸdų „Kranto“ progimnazijos

geografijos mokytoja metodininkė Audronė Remeikienė

​​​

Pastaba: Šis projektas finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis, kurį Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. (Šis kÅ«rinys atspindi tik autoriaus nuomonę, todėl Nacionalinė agentÅ«ra ir Europos Komisija negali bÅ«ti laikomos atsakingomis uÅŸ  jame pateiktą informaciją.)

Kvalifikacijos tobulinimo kursai
„Teaching Physical Education in Kindergardens and Primary Schools“
(„Fizinio ugdymo mokymas darÅŸeliuose ir pradinėse klasėse“)

2025 m. geguÅŸÄ—s mėn. 4-11 d.

2025-05-05/10 fizinio ugdymo mokytojas G. Ratkus vyko į Ispaniją, į Valenciją, kur dalyvavo kvalifikacijos tobulinimo kursuose „Teaching Physical Education in Kindergardens and Primary Schools“ („Fizinio ugdymo mokymas darÅŸeliuose ir pradinėse klasėse“). Diskutavo apie fizinio ugdymo reikšmę vaikų augimui ir ugdymo procesui. Kursuose mokėsi:

  • Suprasti judėjimo aspektus neurologiniu poÅŸiÅ«riu;

  • ApibÅ«dinti smulkiosios motorikos svarbą vaikų raidai;

  • SusipaÅŸino su ÅŸaismingais motorikos įgÅ«dÅŸių tobulinimo metodais fizinio ugdymo pamokose;

  • Ä®gijo ÅŸinių apie vaikų smegenų ir paÅŸintinės raidos ypatumus;

  • SuÅŸinojo įdomių ir novatoriškų sporto ir gimnastikos mokymo bÅ«dų;

  • Aiškinosi, kaip fizinio ugdymo pamokoje ugdyti smulkiąją motoriką?

Kursuose dalyvavo 5 kolegos iš Vokietijos bei 1 iš Kroatijos. Dalyviai išmoko naujų pratimų ir ÅŸaidimų, diskutavo bei atliko praktines uÅŸduotis tiek viduje, tiek lauke. Aktyviai dirbdami komandoje, praplėtė savo praktinius įgÅ«dÅŸius ir ÅŸinias, kurias pritaikys pamokose.

​

GargÅŸdų „Kranto“ progimnazijos

fizinio ugdymo mokytojas metodininkas Giedrius Ratkus

​​

Pastaba: Šis projektas finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis, kurį Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis kÅ«rinys atspindi tik autoriaus nuomonę, todėl Nacionalinė agentÅ«ra ir Europos Komisija negali bÅ«ti laikomos atsakingomis uÅŸ  jame pateiktą informaciją.

​

Kvalifikacijos tobulinimo kursai
„Stress Relief and Well-being Strategies for Teachers“
(,,Mokytojams rekomenduojamos streso maÅŸinimo ir gerovės strategijos“),

2025 m. geguÅŸÄ—s mėn. 4-11 d.

​2025 m. geguÅŸÄ—s 4-11 dienomis GargÅŸdų ,,Kranto” progimnazijos anglų kalbos mokytoja metodininkė V. Vičė  dalyvavo kursuose „Stress Relief and Well-being Strategies for Teachers“ (,,Mokytojams rekomenduojamos streso maÅŸinimo ir gerovės strategijos“), kurie vyko Trapanyje, Italijoje. Veikla finansuota iš programos „Erasmus+“ projekto (Nr. 2024-1-LT01-KA121-SCH-000208830) lėšÅ³.
Kursuose dalyvavo kolegės iš Vokietijos (2), Čekijos (2), Slovakijos (2), Lenkijos (2), Suomijos (1), Portugalijos(4) ir Reunjono salos (1), kurios papasakojo apie save, pristatė savo mokyklą ir šalį. Kursus organizavo Europass Teacher Academy. Kursų lektorė italė Mariella Pugliesi yra koučingo specialistė ir Tarptautinės koučingo federacijos narė.
Kiekvieną dieną mokytojai susiduria su įvairiais iššÅ«kiais ir stresinėmis situacijomis mokykloje, todėl labai svarbu turėti pakankamai laiko savo geros savijautos gerinimui: kuo labiau mokytojai jaučiasi atsipalaidavę, tuo efektyviau gali įtraukti savo mokinius į įvairias veiklas! Tačiau yra sunku rasti laiko laisvalaikiui, atsipalaidavimui nuo darbo, labai daug laiko ir energijos reikia pamokų pasiruošimui, darbų vertinimui, kÅ«rybinėms uÅŸduotims. Puiku, kad yra veiksmingos streso valdymo strategijos, kurios padeda sumaÅŸinti perdegimą, pagerina  gerą savijautą ir padeda kokybiškai dirbti. Kursų dalyviai įgijo teorinių sveiko gyvenimo pagrindų bei pritaikė konkrečias priemones, skirtas pagerinti savo ir savo mokinių savijautai. Taip pat atliko praktinius pratimus, skirtus psichinei sveikatai ir savijautai gerinti, maÅŸinant stresą ir didinant atsparumą įvairiems iššÅ«kiams mokykloje.

​

GargÅŸdų „Kranto“ progimnazijos

anglų k. mokytoja metodininkė Vilma Vičė

​​

Pastaba: Šis projektas finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis, kurį Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis kÅ«rinys atspindi tik autoriaus nuomonę, todėl Nacionalinė agentÅ«ra ir Europos Komisija negali bÅ«ti laikomos atsakingomis uÅŸ  jame pateiktą informaciją.

Kvalifikacijos tobulinimo kursai
„Heritage Landscapes, Museums and Portuguese Culture“
(„KraštovaizdÅŸių, muziejų ir portugalų kultÅ«ros paveldas“) 

2025 m. geguÅŸÄ—s mėn. 24-31 d.

Š. m. geguÅŸÄ—s 24–31 dienomis ERASMUS+ programos koordinacinės grupės narės  direktoriaus pavaduotoja ugdymui Sonata Mineikienė (anglų kalbos mokytoja metodininkė) ir Vilma Åœvinklienė (anglų kalbos mokytoja metodininkė) dalyvavo „Erasmus+“ kvalifikacijos tobulinimo kursuose „KraštovaizdÅŸių, muziejų ir Portugalų kultÅ«ros paveldas“ Porte (Portugalijoje).


Mobilumo vizito tikslas buvo susipaÅŸinti su ugdymo(si) uÅŸ mokyklos ribų galimybėmis lankant muziejus, parkus bei UNESCO paveldo objektus. 


Kursų dalyviai iš Airijos (1), Čekijos (1), Estijos (3), Vokietijos (1) ir Lietuvos (2) dalijosi savo patirtimi ir diskutavo apie savo šalių švietimo sistemas.


Atnaujinus ugdymo turinį vis aktualesnis tampa mokymas(is) netradicinėse aplinkose tiek mokykloje, tiek uÅŸ jos ribų. Mokytojai, lektoriai ir muziejininkai iš įvairių šalių paskaitose  bei parkuose, baÅŸnyčiose, muziejuose ir kitose miesto erdvėse ieškojo įveiklinimo ugdymui(si) idėjų, susipaÅŸino su Portugalijos kultÅ«ra bei istorija, lavino anglų kalbos ÅŸinias ir įgijo organizacinių projekto valdymo įgÅ«dÅŸių. Ä®gytas kompetencijas anglų kalbos mokytojos praktiškai pritaikys ugdant GargÅŸdų „Kranto“ progimnazijos mokinius bei įgyta patirtimi dalinsis: birÅŸelio 11 d. organizuojamame seminaro „Ä® mokinį orientuota pamoka – mokytojai aktyvaus mokymo(si) skatintojai“ II modulyje „Mokymosi uÅŸ klasės sienų galimybės“, Mokytojų tarybos posėdyje ir neformaliuose pokalbiuose su mokyklos kolegomis. 
​

GargÅŸdų „Kranto“ progimnazijos

direktoriaus pavaduotoja ugdymui, anglų k. mokytoja metodininkė Sonata Mineikienė,
anglų k. mokytoja metodininkė Vilma Åœvinklienė

​​

Pastaba: Šis projektas finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis, kurį Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis kÅ«rinys atspindi tik autoriaus nuomonę, todėl Nacionalinė agentÅ«ra ir Europos Komisija negali bÅ«ti laikomos atsakingomis uÅŸ  jame pateiktą informaciją.

© 2025 Created by Gargzdai Krantas pre-gymnasium. Powered and secured by Wix

bottom of page